بهترین سونوگرافی تهران

بهترین سونوگرافی تهران
آبان ۲۸, ۱۴۰۰
منتشر شده در معرفی خدمات

بهترین مرکز سونوگرافی در تهران

، چه سونوگرافی بهترین سونوگرافی تهران است، یک سونوگرافی خوب چه ویژگی های دارد، بهترین مرکز سونوگرافی در تهران چه تجهیزاتی دارد، همیشه این سوالات برای اشخاصی که برایشان مهم است، در کجا و به چه شکل سونوگرافی را انجام دهند، زیرا بهترین سونوگرافی به شما کمک می کند که بیماری تان بدون اشتباهی تشخیص داده شود، و یا اگر باردار هستید اطلاعات کاملی از سیر تکامل جنین به شما بدهد، در این مواقع است که باید به فکر انتخاب بهترین سونوگرافی باشید تا با اطمینان اطلاعات کافی در خصوص بهترین مرکز سونوگرافی در تهران کسب نمایید. در این مقاله به بیان این نکته می پردازیم تا شما عزیزان را در این خصوص راهنمایی کرده باشیم، در ابتدا تعریفی از سونوگرافی را بیان می کنیم تا اصلا بدانید که سونوگرافی چیست.

کاربردهای سونوگرافی

 • تهیه عکس از نوزاد در زنان باردار
 • تشخیص علت درد و تورم ، عفونت اندام
 • تشخیص بیماری های قلبی
 • ارزیابی آسیب ها پس از حمله قلبی
 • بررسی تخمدان ها
 • معاینه مثانه جهت تشخیص بیماری ها
 • بررسی توده در اندام ها
 • معاینه غده تیروئید
 • تشخیص دلیل التهابات مفاصل
 • تشخیص بیماری های استخوانی
 • معاینات دستگاه تناسلی

سونوگرافی NT یکی از جذاب ترین سونوگرافی ها است که با کمک آن می توان از چهره نوزاد عکس تهیه کرد، والدینی که برای اولین بار این سونوگرافی را انجام می دهند، بسیار این سونوگرافی برایشان جذاب است، بهترین سونوگرافی باید یکی از مجهزترین دستگاه ها را داشته باشد تا تصاویر دقیقی را بتواند از چهره نوزاد تهیه کند.

مزایای سونوگرافی

بسیاری از اشخاص از مزیت بارز سونوگرافی اطلاعی ندارند، بهتر است بدانید که سونوگرافی بدون تهاجم و بی خطر است و مهم تر اینکه از تابش یونیزه استفاده نمی کند، قبل از انجام سونوگرافی آمادگی های بسیار سختی نیاز نیست، بلکه یک سری دستورالعمل ساده دارد که اشخاص قبل از انجام سونوگرافی باید انجام دهند، در سونوگرافی الوند تهران، سونوگرافی در مرکز و شمال شرق تهران تمامی دستورالعمل های قبل از انجام سونوگرافی را به بیمار بیان می کنند.

بهترین سونوگرافی تهران

بهترین سونوگرافی باید در ابتدا تجهزاتی دقیق و به روز را داشته باشد که در زمان انجام سونوگرافی میزان خطا آن ها بسیار اندک یا صفر باشد ، زیرا این امر بسیار مهم است، چرا که دستگاه های مجهز و به روز تشخیص دقیق بیماری ها را در کمترین زمان وبه نحو احسن انجام می دهد، در مرحله بعد باید کارمندانی را استخدام نماید که دارای دانش و تجربه باشند ، سپس با صبر و حوصله معاینه و سونوگرافی اشخاص را انجام دهند.
بهترین سونوگرافی باید دارای پزشکی باشد که دانش و تجربه در زمینه انواع سونوگرافی را داشته باشد تا بداند با چه فرکانسی و چه دستگاه های به تشخیص بیماری های بپردازد.

 • داشتن صبر و حوصله

انجام سونوگرافی نیازمند صبر و حوصله است، زیرا اشخاصی که معمولا سونوگرافی را انجام می دهند دارای استرس، ناراحتی و ترس هستند. زیرا برخی از آنها برای تشخیص بیماری مراجعه کرده اند و در این مورد بسیار ترس و استرس دارند که اصلا به چه بیماری مبتلا شده اند و یا اینکه آیا مراحل درمانی را که انجام داده اند، سبب بهبودی و درمان آنها شده است یا نه.
برخی دیگر از اشخاص شامل زنان باردار هستند که بسیاری از آنها در مرحله اول بسیار استرس و ترس دارند که نوازد آنها سالم است یا خیر. به همین دلیل صبر و حوصله پزشکی که سونوگرافی را انجام می دهد، بسیار حائز اهمیت است. تا علاوه براینکه سونوگرافی اشخاص را به درستی انجام دهد و هم باید به اشخاص آرامش دهند تا استرس و ترس سونوگرافی را نداشته باشند. به همین دلیل بهترین مرکز سونوگرافی در تهران باید دارای پزشکانی باشد که در این زمینه صبر، حوصله و دانش داشته باشند.

 • تجهیزات سونوگرافی
مطلب مرتبط را بخوانید
معرفی معيارهای اندازه گیری و تعیین سلامت و سن دقیق جنین توسط سونوگرافی

دستگاه ها و تجهیزاتی که در یک سونوگرافی ارائه می شود نیز حائز اهمیت است. زیرا اگر دستگاه ها و تجهیزات قدیمی باشد و یا به درستی کار نکنند، این امر باعث می شود که در تشخیص بیماری و یا سایر کاربردهای سونوگرافی نتیجه دقیقی حاصل نشود. در نتیجه این امر سبب نارضایتی بیمار می شود و در برخی از موارد این تشخیص اشتباه ممکن است سبب به خطر افتادن جان اشخاص شود. به همین دلیل است که به شما توصیه می کنیم که بهترین مرکز سونوگرافی را برای انجام کارهای خود انتخاب نمایید تا بهترین نتایج را از بررسی های شما در سونوگرافی خود کسب نمایید.

از سونوگرافی لگن چه می‌دانید؟

سونوگرافی لگن همانطور که از نامش پیدست تصاویری جهت مشاهده ساختار های اندام لگن تولید کرده و علاوه بر آن ساختار های لگن زنانه ( رحم، لوله های رحمی و تخمدان و …) را نیز به تصویر می‌کشد. در این نوع از سونوگرافی مانند سایر انواع دیگر آن ژل مخصوص را روی پوست مالیده و مبدل را برروی آن حرکت می‌دهند تا تصاویر بر روی مانیتور ظاهر شوند.

لگن را به سه طریق راه واژن، رکتوم و شکم می‌توان بررسی کرد.

سونوگرافی لگن از راه واژن: در بانوان معمولا از روش راه واژن یا شکم برای معاینات لگنی استفاده می‌کنند. به این صورت است که مبدل را به واژن وارد کرده و پس از ایجاد امواج صوتی، تصاویر بر مانیتور نمایش داده می‌شود.

سونوگرافی لگن از راه رکتوم: در این نوع سونوگرافی، وسیله ای با سایز ریز را وارد مقعد می‌کنند. این روش بیشتر در آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سونوگرافی از راه شکم: با استفاده از کشیدن مبدل بر سطح شکم، سونوگرافی را انجام داده که این روش بیشتر در خانم ها شایع است.

سونوگرافی چیست؟

خوشبختانه علم سونوگرافی برای تشخیص بیماری ها بسیار کمک کننده بوده است ، زیرا با کمک این علم می توان از داخل بدن تصاویری را تهیه کرد ، زیرا با دستگاه های سونوگرافی و امواج صوتی این دستگاه ها می توان این تصاویر را تهیه کرد .

تعداد مجاز سونوگرافی بارداری

خانم های باردار حتما به این موضوع توجه داشته باشند که نباید در طول بارداری، بیش از حد سونوگرافی انجام دهند. هر خانم باردار ۴ الی ۵ بار مجاز به انجام سونوگرافی هستند. در برخی موارد استثنا مانند: (بارداری دوقلویی،وجود دیابت یا فشار خون بالا در مادر،لکه بینی در بارداری یا کوچک بودن جنین بیش از اندازه طبیعی و …) مجاز به انجام سونوگرافی های بیشتر هستند. سونوگرافی های تجویزی در زمان ابتدای بارداری، هفته ۱۲، هفته ۲۲ و ۳۲ می‌باشد.

مطلب مرتبط را بخوانید
تعرفه و هزینه اکو قلب جنین در سال 1402

آیا سقط جنین با سونوگرافی مشخص می‌شود؟

سقط یا پایان بارداری توسط سونوگرافی ترانس واژن مشخص می‌شود. اما برای بعضی افراد سوال است که در چه حالتی جنین سقط شده است؟

زمانی که کیسه بارداری بزرگتر از ۸ میلی متر باشد و همچنین کیسه زرده نداشته باشد.
کیسه بارداری به اندازه ۱۶ میلی متر تشکیل شده اما جنین در آن وجود ندارد.
جنین افزایش سایز داشته اما ضربان قلب نداشته باشد. این مورد یکی از مهمترین دلایل قطعی سقط جنین است

بهترین سونوگرافی تهران ( سه بعدی یا 3D , 4D )

نتایج تحقیقات نشان می دهد که دستگاه های سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی انرژی زیادی را به بدن مادر منتقل می کند که می تواند عوارضی برای جنین به همراه داشته باشد. بنابراین برای هر مادری این نوع سونوگرافی به صورت روتین توصیه نمی شود. در صورتی که پزشک به دنبال ناهنجاری های مشخص در سطح بدن باشد، سونوگرافی سه بعدی به همراه آنومالی می تواند کمک کننده باشد. اختلالاتی نظیر لب شکری بودن جنین در سونوگرافی سه بعدی بهتر قابل مشاهده می باشد. در صورتی که مورد مشکوکی در سونوگرافی دو بعدی دیده شود ف نیاز به این نوع سونوگرافی می باشد

عوارض سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی برای جنین

هنوز به طور قطع مشخص نشده است که سونوگرافی سه بعدی یا چهاربعدی چه عوارضی برای جنین به همراه دارد. اما فرضیه هایی وجود دارد که با بالاترین قدرت اولتراسوند در سونوگرافی عوارضی را در مایع آمنیوتیک جنین ایجاد می کند.

دلایل انجام سونوگرافی کلیه چیست؟

سونوگرافی کلیه آزمایش تشخیصی است که جهت بررسی شکل و اندازه و محل کلیه ها انجام می شود. جهت ارزیابی و تشخیص جریان خون در کلیه ها نیز کاربرد دارد. با استفاده از سونوگرافی کلیه، می توان بیماری های زیر را تشخیص داد.
تومورکیست
آبسه
سنگ کلیه و حالب
انسداد
تجمع مایع و عفونت در داخل و اطراف کلیه ها

انواع سونوگرافی های بارداری

سونوگرافی چهار بعدی

با فرکانس های بسیار بالا می توان حتی ضایعات بسیار ریز را در سینه پیدا کرد، برای جنین هم می توان عکس های چهار بعدی (۴D) بسیار زیبایی تهیه کرد، که مادر و پدرهای عزیز قبل از تولد نوزاد می توانند چهره نوزاد را به شکل دقیق ملاحظه نمایند. این امکان برای والدین بسیار دلپذیر است.

این دستگاه مجهز به پروپای، کانرکس است که اکثر کارهای جنین و اغشای داخلی را با آن انجام می دهند.
این دستگاه مجهز به چهار پروب است، پروب ها دارای چندفرکانس هستند، پروب چهاربعدی سونوگرافی جنین را به شکل سه بعدی و چهاربعدی نمایش می دهد.

پروب بعدی این دستگاه ترانس واژینال است که به سونوگرافی های کمک می کند در ماه های بسیار پایین بتوانند، تصویر چهار بعدی جنین را حتی در مرحله NT و کوچکتر هم برای والدین تهیه نمود.
این دستگاه که در سونوگرافی هایی که دکتر گرامی در ان حضور دارد جهت سونوگرافی استفاده می شود، مربوط به سال 2019 و 2020 است که در حال حاضر هیچ دستگاه جدیدی در این خصوص ارائه نشده است، در نتیجه با اطمینان بیان می کنیم که در سونوگرافی برای بیماران عزیز جدیدترین و بهترین دستگاه ها ارائه شده است که ضریب خطا آنها بسیار بسیار اندک و در اکثر مواقع صفر است.

مطلب مرتبط را بخوانید
بهترین مراکز سونوگرافی غربالگری در تهران سه ماهه اول

سونوگرافی NT

غربالگری سه ماهه اول بارداری با نا سونوگرافی nt مشناخته می‌شود که بین هفته های ۱۱ تا ۱۳ مورد استفاده قرار می‌گیرد. Nuchal-Translucency در واقع فضای پشت گردن است که باید برای بیماری سندروم داون مورد معاینه های های بیشتر قرار بگیرند.در این نوع سونوگرافی مایع پشت گردن اندازه گیری و احتمال ناهنجاری ها بررسی می‌شوند. انجام این روش تشخیصی برای خانم های باردار باید در بهترین مرکز سونوگرافی انجام شود زیرا از اهمیت بسیای برخوردار است.

کاربرد دیگر سونوگرافی nt غربالگری و معاینات اختلالات کروموزومی و سندروم پاتو (سندرومی که موجب سقط می‌شود)، سندرو ترنر ، ناهنجاری های قلبی و دیافراگمی است.

سونوگرافی آنومالی جنین

در زمان بارداری سونوگرافی به دو هدف عمده انجام می شود:

 1. بررسی وضعیت جنین
 2. تعیین زمان زایمان

غربالگری اول از ۱۲ هفته و دو روز تا ۱۴ هفته، سونوگرافی آنومالی یا غربالگری دوم هفته ۱۸ تا ۲۲ که هر دو برای بررسی ناهنجاری ها صورت می گیرد، انجام می شود.

.

بهترین سونوگرافی تعیین جنسیت در تهران

مادران اغلب برای تعیین جنسیت نوزاد خود در بارداری و تهیه آلبوم از مراحل رشد نوزاد خود اقدام به انجام سونوگرافی سه بعدی می کنند که این مسئله موجب گسترش این نوع سونوگرافی در کشور ما شده است. متاسفانه برخی از پزشکان بیماران خود را برای انجام این نوع سونوگرافی به مراکز سونوگرافی پیشرفته ارجاع می دهند و مادران تصور می کنند که جزو ضروریات در دوران بارداری است. در صورتی که از این سونوگرافی تنها در صورت تشخیص و بررسی مشکلات و ناهنجاری های جنین و حتی مادر استفاده می شود.

بهترین سونوگرافی واژینال در تهران

آیا سونوگرافی واژینال در بارداری ضرر دارد و می تواند باعث سقط جنین شود؟ در واقع این سونوگرافی یکی از روش های تشخیصی کارآمد در دوران بارداری است که می تواند اطلاعات خوبی از جفت و جنین ارائه دهد. از آنجایی که پروب دستگاه وارد واژن می شود بسیاری از مادران نگران هستند که این کار باعث سقط جنین می شود. تا به حال موردی براساس سقط جنین در اثر سونوگرافی واژینال در بارداری گزارش نشده است. بنابراین ضرری برای مادر و جنین نداشته و جای نگرانی نیست.

بنابراین مادران برای دانستن جنسیت جنین خود عجله نداشته باشند و در زمان مقرر توسط پزشک سونوگرافی لازم را انجام دهند و در موارد غیرضروری از انجام سونوگرافی های سه بعدی یا چهاربعدی خودداری کنند.

در نتیجه

برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی در کلان شهر بزرگی مانند تهران که با انبوهی جمعیتی و مراکز متعددی تصویربرداری رو به رو هستید نهایت دقت و تلاش خود را به کار بگیرید تا دچار اشتباه نشوید. چرا که در غیر این ثورت ممکن است سلامتی تان در خطر بیوفتد.

سایر خدمات قابل ارایه توسط دکتر گرامی

سونوگرافی بارداری دوقلویی
سونوگرافی کلیه
سونوگرافی چشم
سونوگرافی تومور سینه
رادیولوژی قفسه سینه
رادیوگرافی

مطالب مرتبط

ناهنجاری تنه واحد شریانی یا common trunk قلب جنین چیست

ناهنجاری تنه واحد شریانی یا common trunk قلب جنین چیست

تنه واحد شریانی یا common trunk یکی از ناهنجاری های شدید قلب جنین است که علاوه بر اختلال ساختاری قلب و عروق بزرگباید حتما آمنیو سنتز هم برایشان انجام دهیم که حداقل مطمئن باشیم که فقط قلب مشکل دارد و ناهنجاری ژنتیکی وجود ندارد.

کدام ناهنجاری‌ مغزی در دوران بارداری و جنینی قابل بررسی است؟

کدام ناهنجاری‌ مغزی در دوران بارداری و جنینی قابل بررسی است؟

ناهنجاری‌ کروموزومی، ریشه بسیاری از بیماری‌ها و صفات ارثی در انسان به شمار می‌آیند. ناهنجاری‌های کروموزومی اغلب باعث نقایصی هنگام تولد و بیماری‌های مادرزادی می‌شوند که ممکن است در طول زندگی فرد مشکلاتی را ایجاد کند. بررسی کاریوتایپ کروموزوم‌ها (کاریوتایپینگ) در نمونه...

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *