اکو قلب جنین یک سونوگرافی پیشرفته شناسایی و تشخیص تخصصی بیماری‌های قلبی جنین قبل از زایمان می‌باشد ؛
دکتر رضا گرامی به عنوان بهترین متخصص اکو قلب جنین با هدف بررسی عملکرد و نقایص احتمالی قلب جنین را مورد آنالیز قرار می‌دهد تا به شما اطمینان دهد قلب فرزند متولد نشده شما به بهترین شکل کار می‌کند

سونوگرافی اکوی قلب جنین چیست؟

سونوگرافی اکو قلب جنین؛ از 18w الي 24wبارداری برای کاهش دادن ریسک بروز مشکلات قلبی در حین تولد نوزاد انجام می‎شود؛ اگر پزشک در معاینات روتین بارداری و سونوگرافی‌ها مشکلی را مشاهده کند، معمولاً برای بررسی دقیق‌تر عملکرد قلب جنین، سونو اکو قلب جنین را تجویز می‌کند؛ اکوکاردیوگرافی جنین مزایای بسیار زیادی دارد با استفاده از این روش می‌توان در صورت سالم بودن قلب جنین نگرانی‌هایی که در رابطه با ناهنجاری‌های قلبی جنین می‌باشد را از بین برد

از هر ۱۰۰ نوزاد، یک نفر با بیماری مادرزادی اختلال قلب به دنیا می آید و طبق پژوهش های به عمل آمده این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات در تولد نوزادان به شمار می رود. کمی نگرانی پس از ارجاع شما به متخصص اکوی قلب جنین طبیعی است اما نباید نگران باشید، زیرا حتی درصورتی‌که سونوگرافی قلب جنین، نشان‌دهندۀ وجود مشکل کوچکی در قلب جنین باشد، در اغلب موارد، این مشکل تأثیری در سلامت فرزند شما در آینده نخواهد داشت و اگر هنگام انجام اکو جنین ، تشخیص داده شود که جنین مبتلا به بیماری سخت قلبی و غیرقابل درمان است می‌توان با تجویز پزشک و از طریق قانونی به بارداری خاتمه داد .

هدف اصلی اکو قلب جنین بررسی ساختار قلب با هدف بررسی مشکلات قلبی و غیر نرمال بودن قلب، ریتم آن و کارکرد کلی مورد آنالیز قرار می گیرند. تنها سونوگرافیست‌های ماهری که گواهینامه انجام اين سونوگرافی را دارند، از عهده انجام دادنش برمی‌آیند. رخ دادن کوچکترین خطایی در انجام این سونوگرافی می‌تواند مادران و متخصصان را گمراه کند. به همین دلیل انجام این سونوگرافی، تنها در مراکز تخصصی که مجوز انجام سونو اکو قلب جنین مانند کلینیک هایی که دکتر گرامی در آن حضور دارند؛  انجام می‌گیرد.

چرا باید سونوگرافي اکو قلب جنین را انجام داد؟

سونوگرافي اکو قلب جنین، بنا به تشخیص پزشک معالج و معمولا برای تشخیص یا درمان موارد زیر درخواست می شود:

 • در صورت وجود هر نوع سابقۀ مشکلات مادرزادی قلبی در شما یا سایر فرزندان شما
 • اگر تاریخچه خانوادگی در مشکلات وبیماری های قلبی یا فشار خون بالا داشته باشید
 • اگر مشخص شده باشد که جنین مشکل قلبی و یا آریتمی جنینی دارد
 • اگر جنین دارای مشکلات خاص نظیر بیماری های مغزی یا کلیوی باشد.
 • در صورت مشاهدۀ مشکل در سونوگرافی NT
 • در صورت داشتن آمینوسنتز غیر نرمال
 • در صورت وجود برخی مشکلات پزشکی از جمله دیابت، سرخچه و …
 • در صورت استفاده از برخی داروهای خاص آکنه یا تشنج و ..
 • در صورت استفاده از الکل و یا مواد مخدر 
هر چیزی که لازم است قبل از اکو قلب جنین بدانید

بهترین زمان انجام سونوگرافی اکو قلب جنین

معمولا سونوگرافی اکو قلب جنین در هفته‌ 18 هفته الی 24 هفته بارداری  انجام می‌شود؛ این سونوگرافی حدود 20 الی 60 دقیقه زمان می برد و مدت زمان آن به میزان پیچیدگی قلب جنین بستگی دارد. 

آیا اکو قلب جنین ضرر دارد ؟

در بررسی‌‌های به عمل آمده در حاملگی، سونوگرافی با عوارض جنینی همراه نبوده است؛ با این حال سونوگرافی باید توسط افراد مجرب و افرادی که در زمینه تشخیص اختلالات جنینی و تکنیک‌‌های لازم برای پرهیز از تماس بیش از حد جنین با سونوگرافی، آموزش‌‌های تخصصی دیده‌‌اند، به انجام برسد.

همچنین انجام سونوگرافی برای هرگونه هدف غیر طبی مانند «عکسبرداری یادگاری از جنین» توصیه نمی‌‌شود.

آمادگی های لازم برای سونوگرافی اکو قلب جنین چیست؟

سونوگرافی اکوکاردیوگرافی جنین به هیچ آمادگی از جمله ناشتا بودن و مثانه پر نیاز ندارد. مدت زمان این آزمایش در حدود 20 الی 30 دقیقه است.

بهتر است قبل از انجام این سونوگرافی برای حرکت و پوزیشن خوب در جنین چند قدم راه بروید و مایعات شیرین میل کنید.

بهترین مرکز انجام سونوگرافی اکو قلب جنین

تمام مراکزی که دکتر گرامی در آن حضور دارند با توجه بکارگیری تجهیزات پیشرفته و تجربه بسیار بالای دکتر گرامی دقیق ترین نتایج را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

هزینه انجام سونوگرافی اکو قلب جنین

هزینه انجام آن بستگی به این که در کدام مرکز دولتی یا خصوصی انجام شود؛ هزینه متفاوت است.

با توجه به امکان تغییر تعرفه‎ها در هر سال ، برای اطلاع از قیمت دقیق  می‎توانید با هر یک از بهترین کلینیک های سونوگرافی تهران که دکتر گرامی در آن حضور دارند تماس بگیرید.

سوالات متدوال سونوگرافی اکو قلب جنین و پاسخ دکتر گرامی

در زیر برخی ازسوالات متدوالی که مراجعین در خصوص این خدمت داشته اند آورده شده و پاسخ متناسب جناب آقای دکتر گرامی نیز آورده شده است

آیا بعد از انجام اکوکاردیوگرافی و تشخیص آریتمی، قابل درمان است ؟

در صورتی که با انجام اکوکاردیوگرافی جنین ، آریتمی تشخیص داده شود می‌توان با دارو آریتمی و نامنظمی قلب جنین را درمان کرد .

تفاوت اکوی قلب جنین با نوار قلب جنین چیست؟

اکوی قلب جنین ساختار قلب جنین  از جمله حفرات قلب،‌ دریچه‌های قلب و عروق بررسی می‌شوند در صورتی که در نوار قلب جنین نظم و تعداد ضربان های قلب جنین بررسی می‌شوند.

 

مراحل انجام سونوگرافی اکو قلب جنین

 1. این سونوگرافی نیاز به ناشتا بودن ندارد.
 2. مثانۀ شما برای انجام سونوگرافی اکو قلب جنین نباید پر باشد.
 3. لباس خود را بالا بزنید و کمربند دامن یا شلورتان را باز کنید.
 4. روی تخت دراز بکشید.
 5. به شکم شما ژل مالیده و متخصص سونوگرافی، دستگاه کوچکی به نام پروب سونوگرافی را روی شکم قرار می‌دهد و با حرکت آن، تصاویر کودک شما روی نمایشگر نشان داده می‌شود.
 6. متخصص، در اکوی قلب جنین، جریان خون در سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌های جنین بررسی می‌شود.
 7. این سونوگرافی معمولاً بین 20 الی 60 دقیقه زمان می برد و مدت زمان آن به میزان پیچیدگی قلب جنین بر می گردد. 

 

آیا سوالی دارید و در لیست بالا نیست؟ آن را از دکتر گرامی بپرسید، ایشان پاسخ می‌دهند

نظرات مراجعین در خصوص اکوی قلب جنین دکتر گرامی

تجربه مادران از سونوگرافی اکو قلب جنین در تهران

sDehZRdbixBmNGw

taeFILxuONHDXmi

EJmLQiFokp
رضایت از خدمت :
خدمات دریافتی :دیگر انواع سونوگرافی, دیگر خدمات, سونوگرافی NT,NB, سونوگرافی NT,NB, سونوگرافی اکوی قلب جنین, سونوگرافی ساده بارداری, سونوگرافی عمومی, سونوگرافی غربالگری, سونوگرافی غربالگری سه ماه دوم, سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول, سونوگرافی کالر داپلر, سونوگرافی ندول تیروئید, گزارش تخصصی تصاویر ماموگرافی ، CT-SCAN , MRI و ..., نمونه برداری مایع آمنیوتیک ( آمینیوسنتز )
اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۲

سونوگرافی دکتر گرامی

خداروشکر دکتر گرامی بااخلاق و ماهر هستن. دیروز سونوگرافی nt انجام دادم که شکرخدا گفتن همه چی خوبه و حتی جنسیت جنین رو دختر تشخیص دادن اونم با قاطعیت کامل
واقعا ممنونم

فاطمه امیری
رضایت از خدمت :
خدمات دریافتی :سونوگرافی NT,NB
آبان ۲۶, ۱۳۹۹