آیا انجام سونوگرافی NT در دوران بارداری ضروری است ؟

دیگر ویدئوهای آموزشی

کدام  ناهنجاری های جنینی در دوران بارداری قابل تشخیص نیست ؟

کدام ناهنجاری های جنینی در دوران بارداری قابل تشخیص نیست ؟

بر خلاف ناهنجاری های زیادی که از طریق سونوگرافی در دوارن بارداری قابل تشخیص است ،‌تعداد زیادی از ناهنجاری های جنینی وجود دارند که دوران بارداری قابل تشخیص نیستند ناهنجاری هایی مانند بیماری های پوستی مانند زالی یا تشخیص ضایعه های پوستی در دوران بارداری از طریق سونوگرافی قابل تشخیص نیست ، اوتیسم و موارد بهره هوشی یا ناشنوایی یا نابینایی عصبی جنین قابل تشخیص نیست.

کدام ناهنجاری‌ مغزی جنین در دوران بارداری قابل بررسی است؟

کدام ناهنجاری‌ مغزی جنین در دوران بارداری قابل بررسی است؟

ناهنجاری مغزی جنین در دوران بارداری، مشکلاتی هستند که در رشد مغز جنین در دوران بارداری ایجاد می‌شوند. این ناهنجاری‌ها می‌توانند خفیف یا شدید باشند و بر توانایی‌های شناختی، حرکتی، و احساسی نوزاد تأثیر بگذارند.

کلمات کلیدی

سونوگرافی NT یکی از مهم‌ترین آزمایش‌های غربالگری جهت بررسی سلامت جنین در دوران بارداری است. این آزمایش معمولاً در هفته‌های ۱۱ تا ۱۳ بارداری انجام می‌شود و به تشخیص زودرس برخی ناهنجاری‌های احتمالی جنین کمک می‌کند.

اهمیت انجام دادن‌ سونوگرافی NT

در این ویدئو دکتر رضا گرامی، متخصص انواع سونوگرافی‌های پیشرفته و اکو قلب جنین به اهمیت انجام دادن‌ سونوگرافی NT یا همان سونوگرافی غربالگری می‌پردازد.

ضرورت انجام سونوگرافی NT در بارداری | دکتر رضا گرامی بهترین متخصص سونوگرافی و اکو قلب جنین در تهران

سونوگرافی NT و عوامل مهم در تشخیص سلامت کودک

سونوگرافی NT به بررسی ضخامت پشت گردن جنین می‌پردازد و می‌تواند نشانه‌هایی از ابتلای جنین به برخی اختلالات ژنتیکی همچون سندرم داون را آشکار سازد. این آزمایش جزء ضروریات مراقبت‌های دوران بارداری محسوب می‌شود و به رفع نگرانی‌های مادر هم کمک می‌کند.

دکتر رضا گرامی | بهترین متخصص سونوگرافی NT در تهران

dr. Reza Gerami | دکتر رضا گرامی

دکتر رضا گرامی بهترین متخصص اکوکاردیوگرافی قلب جنین و سایر انواع سونوگرافی‌های پیشرفته با بیش از یک دهه فعالیت و ارائه خدمت به هموطنان عزیز، آماده انجام سونوگرافی‌های تخصصی به شما عزیزان است.

برای مشاهده مراکزی که دکتر گرامی در آن مشغول به فعالیت است، می‌توانید به این آدرس مراجعه نمائید: مراکز ارائه خدمات سونوگرافی و اکو قلب جنین

نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی NT

جهت انجام سونوگرافی NT می‌توانید به مراکزی که دکتر گرامی در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند، مراجعه نمائید. برای دریافت نوبت‌دهی اینترنتی می‌توانید به این آدرس مراجعه نمایید و به صورت اینترنتی نوبت سونوگرافی ثبت نمائید:

مطلب مرتبط را بخوانید
سونو گرافی آنومالی اسکن سه ماه دوم

👈 ثبت نوبت دهی سونوگرافی NT 👉

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *