دیگر مقالات عمومی

پیچیدن بند ناف دور گردن جنین  | علت گره خوردن بند ناف دور گردن جنین

پیچیدن بند ناف دور گردن جنین  | علت گره خوردن بند ناف دور گردن جنین

پیچیدن بندناف به دور گردن جنین در دوران بارداری امری شایع است. تقریبا در 25 درصد بارداری‌ها امکان پیچیدگی بند ناف به دور گردن جنین وجود دارد. در بیشتر موارد پیچیدگی ناف دور گردن خطرناک نیست. مگر آنکه جریان خون جنین مختل شود. در این صورت نیاز است که با پزشک متخصص مراجعه کنید.

فیبروم رحم چیست | علائم آن و 2 روش درمان

فیبروم رحم چیست | علائم آن و 2 روش درمان

بدن زنان مستعد پذیرش بیماری‌های بیشتری به نسبت آقایان است. فیبروم‌ رحم یکی از شایع‌ترین ضایعه‌های عضلانی زنان است. ضروری است به این نکته توجه نمائید فیبروم رحم جزو آن دسته از تومورهای غیرسرطانی است و نباید در مورد آن استرس بیش‌از حد داشته باشید. چرا که این گونه از تومورها قابل درمان است.

علائم بارداری پسر – حدس 100% جنسیت جنین در ماه های اولیه بارداری!!!

۱۶ بهمن ۱۴۰۲ | 0 comments

فهرست مطالب

حدس زدن جنسیت جنین و علائم بارداری پسر یا دختر بودن آن همیشه یکی از بحث‌های پرطرفدار و شایع بوده است. 🤷‍♀️ قطعا در ماه‌های اولیه بارداری امکان تعیین جنسیت جنین وجود ندارد. اما برخی اصرار دارند از روی حالت‌های ظاهری مادر و رفتارهای او این کار را انجام دهند و همیشه به دنبال جواب سوالاتی مانند:

  • نشانه‌های دختر یا پسر بودن جنین چیست؟
  • علائم جنین دختر یا پسر در اوایل بارداری چیست؟
  • نشانه‌های حتمی بارداری پسر چیست؟ (به عنوان نمونه 🤦‍♂️)
  • نشانه‌های بارداری پسر یا دختر چیست؟

همگی سوالاتی است که شما و گاها اطرافیان و وابستگان‌تان شوق زیادی 👀 به دانستن آن دارند. تا آخر این مقاله با ما بمانید.

علائم بارداری پسر | دکتر رضا گرامی - بهترین متخصص اکو قلب جنین و سونوگرافی‌های پیشرفته

در این مقاله در مورد بررسی جنسیت جنین در ماه های اولیه باردای و نشانه‌های بارداری پسر یا دختر به صورت علمی بحث خواهیم کرد.

علائم بارداری پسر در ماه های اولیه بارداری چیست؟

بسیاری بر این باور هستند با مشاهده یک سری از رفتارها و نشانه‌ها در مادر باردار می‌توان جنسیت جنین را حدس زد. به عنوان مثال علامت‌هایی مانند تهوع صبحگاهی، درخشان و صاف بودن پوست، تمایل به غذاهای ترش، تغییرات در وضعیت و اندازه سینه مادر همگی علائم بارداری پسر است.

 دکتر رضا گرامی - متخصص اکوکاردیوگرافی قلب جنین و سونوگرافی‌های پیشرفته
دکتر رضا گرامی – بهترین متخصص انواع سونوگرافی‌های پیشرفته و اکو قلب جنین

به خاطر عدم امکان بررسی جنسیت جنین در ماه‌های اولیه بارداری با انواع امکانات و حتی کمک از تکنولوژی پیشرفته، این بحث بسیار پرطرفدار است. برخی از مادران باردار همیشه به دنبال نشانه‌هایی هستند که بتوان با آن‌ها جنسیت جنین را حدس زد.

ضروری است بدانید کلیه این گمان‌ها در حد حدس و پیش‌بینی هستند و هیچ‌گونه اعتبار علمی برای تایید آن‌ها وجود ندارد. در واقع هیچ پژوهش علمی آن را تائید نمی‌کند و همگی حاصل تجربیات سایرین است.

شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه این مقاله: مشکلات و چالش‌های دوران بارداری و راه‌حل‌های آن

ویار بارداری و علائم بارداری پسر

تمایل شدید به خوردن برخی از غذاها و خوردنی‌ها در دوران بارداری معمولا در مادران باردار مشاهده می‌شود. تمایلات غذایی که به عنوان ویار پیش می‌آید در نتیجه تغییرات هورمونی بدن مادر باردار است که در این دوره تجربه می‌کند.

مطلب مرتبط را بخوانید
پیچیدن بند ناف دور گردن جنین  | علت گره خوردن بند ناف دور گردن جنین

گمان بر این است تمایل به غذاهای ترش و ترشیجات نشانه‌های بارداری پسر است.

از آنجایی که تغییرات هورمونی در بارداری جنین پسر کمتر از بارداری دختر است، ویارهای شدید در بارداری پسر کمتر اتفاق می‌افتد. البته با این توصیف هم نمی‌توان به صورت قطعی جنسیت جنین را از روی تمایل مادران به غذاها و خوردنی‌های حدس زد.

ضربان قلب جنین و نشانه بارداری پسر

اگرچه ضربان قلب جنین پسر و دختر به صورت خیلی جزئی با هم تفاوت دارد ولی به صورت قطعی این نشانه بارداری پسر یا دختر نیست. به صورت متوسط ضربان قلب جنین در حدود 140 عدد در دقیقه است.

ضربان قلب جنین پسر در حدود 5 عدد در دقیقه از جنین دختر بیشتر است. پر واضح است این اندازه‌گیری بدون دستگاه قابل انجام نیست.

حالت تهوع و علائم بارداری پسر

حالت تهوع صبحگاهی تقریبا برای همه مادران باردار پیش می‌آید. تغییرات در سطح هورمون‌های بدن شما در دوران بارداری به صورت حالت تهوع صبحگاهی خود را نشان می‌دهد.

در بارداری پسر معمولا شدت حالت تهوع (که در دوران اولیه بارداری اتفاق می‌افتد) کمتر است و برعکس برای بارداری دختر این مقدار بیشتر است.

حل مشکل حالت تهوع صبحگاهی | تغذیه در سه ماه اول بارداری | دکتر رضا گرامی
حالت تهوع و علائم بارداری پسر

وضعیت پوست و موی مادر و نشانه بارداری پسر

تغییرات در سطح پوست و موی مادر در دوران بارداری نتیجه تغییراتی است که به خاطر هورمون‌های زنانگی در بدن مادر ایجاد می‌شود. تقریبا به صورت قطعی می‌توان گفت وضعیت پوست و موی مادر هیچ نشانه‌ای از بارداری پسر یا دختر نیست. با این حال برخی از مادران به آن توجه می‌کنند.

بسیاری بر این باور هستند در دوران بارداری پسر پوست و موی مادر شفاف‌تر و سالم‌تر است و ریزش مو کمتر پیش می‌آید و در دوران بارداری دختر برعکس است.

مطلب مرتبط را بخوانید
کدام ناهنجاری های جنینی در دوران بارداری قابل تشخیص نیست ؟

وضعیت قرارگیری جنین و علائم بارداری پسر

به صورت قطعی می‌توان گفت وضعیت قرارگیری جنین در رحم مادر هیچ ارتباطی با جنسیت جنین و علائم باداری پسر یا دختر بودن آن ندارد.

پایین بودن شکم مادر و قرارگیری جنین در سمت راست یا چپ رحم ارتباطی با علائم بارداری پسر ندارد. حرکت جنین در شکم مادر به صورت اتفاقی است و نمی‌توان جنسیت جنین را به آن ارتباط داد.

کمردرد در بارداری و نشانه بارداری پسر

به صورت قطعی دلیل کمردرد در بارداری به خاطر افزایش وزن مادر و جنین است. با رشد جنین تغییرات کلی در لگن مادر ایجاد می‎شود و در نتیجه به صورت کمردرد خود را نشان می‌دهد. یکی از شایعاتی که در مورد نشانه بارداری پسر شنیده می‌شود، کمردرد در بارداری است که مادر باردار آن را متحمل می‌شود.

با اطمینان می‌توان گفت کمردرد در بارداری هیچ نشانه باداری پسر یا دختر نیست و این دیدگاه اشتباه است.

برای مطالعه بیشتر در مورد علت اصلی کمردرد در دوران بارداری و روش‌های حل و مقابله با آن پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید: علت کمردرد در بارداری و درمان آن

کمردرد در بارداری | دکتر رضا گرامی - رادیولوژیست و متخصص سونوگرافی‌های پیشرفته و اکو قلب جنین
کمردرد در بارداری و نشانه بارداری پسر

بهترین روش تعیین جنسیت جنین

اگرچه “تعیین جنسیت جنین” عبارت مناسبی از لحاظ معنایی نیست ولی سریعترین و بهترین روش تعیین جنسیت جنین صبر کردن تا ماه چهارم بارداری و انجام سونوگرافی جنسیت جنین در هفته‌ی 16 بارداری است.

به غیر از انجام آزمایش سونوگرافی تحت نظر متخصص سونوگرافی کلیه روش‌هایی که برای حدس جنسیت جنین مطرح شدند، در سطح حدس باقی می‌مانند.

دکتر رضا گرامی | بهترین متخصص اکو قلب جنین در تهران

dr. Reza Gerami | دکتر رضا گرامی

دکتر رضا گرامی متخصص اکوکاردیوگرافی قلب جنین و انواع سونوگرافی‌های پیشرفته با بیش از یک دهه فعالیت و ارائه خدمت به هموطنان عزیز، آماده انجام سونوگرافی‌های تخصصی به شما عزیزان است.

مطلب مرتبط را بخوانید
سونوگرافی آلت با پاپاورین چیست و آیا ضرر دارد

برای مشاهده مراکزی که دکتر گرامی در آن مشغول به فعالیت است، می‌توانید به این آدرس مراجعه نمائید: مراکز ارائه خدمات سونوگرافی و اکو قلب جنین

جهت ثبت نوبت اینترنتی انواع خدمات سونوگرافی می‌توانید به مراکزی که دکتر گرامی در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند، مراجعه نمائید. برای دریافت نوبت‌دهی اینترنتی می‌توانید به این آدرس مراجعه نمایید و به صورت اینترنتی نوبت سونوگرافی ثبت نمائید:

👈 ثبت نوبت دهی سونوگرافی 👉

آیا شما هم موافق علائم جنین پسر یا دختر در ماه های اولیه هستید؟

در پاسخ به این سوال شما طرفدار کدام دیدگاه هستید؟ آیا نشانه‌های بارداری پسر یا دختر را در همان ماه‌های اولیه بارداری قبول دارید یا خیر.

در واقع نظر شما در مورد نشانه‌های قطعی جنسیت جنین در ماه‌های اولیه بارداری چیست؟ آیا این نشانه‌ها برای شما درست بوده و با آن موافق هستید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در قالب نظرات کاربران این مقاله در فرم زیر ثبت نمائید.

کلام آخر

قطعا برای شما هم سلامت جنین از جنسیت آن مهم‌تر است. اما در گذشته این‌گونه نبوده‌است. در بعضی از مناطق توجه به علائم بارداری پسر در مادران باردار همیشه سوژه بسیاری از اطرافیان بوده‌است. چون داشتن فرزند پسر برای خانواده نشانه سرمایه بزرگی می‌بود. ولی این دیدگاه رفته رفته از بین رفت و امروزه توجه خانواده به سلامت روان و جسم معطوف شده است.

هنوز هم بعضی از مادربزرگ‌ها و افراد مسن فامیل علائم بارداری پسر در ماه‌های اول را در دختران و عروس‌هایشان بررسی می‌کنند. تمامی حدس و تجربیاتی که برای پیش‌بینی فرزند آینده بررسی می‌کنند با تکیه بر روش سنتی یا همان طب سنتی است.

برای مطالعه بیشتر در مورد صحت علمی و بررسی نشانه‌های جنسیت جنین در ماه‌های اولیه بارداری می‌توانید به این آدرس‌ها مراجعه نمائید:23 نشانه جنین پسر | 23 signs you’re having a boy

کلمات کلیدی

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *