نحوه انجام اکو قلب جنین

۱۸ آبان ۱۴۰۲تخصصی, مقالات0 comments

فهرست مقاله

دیگر مقالات تخصصی

تاثیر سونوگرافی هیپ بر سلامت نوزاد

تاثیر سونوگرافی هیپ بر سلامت نوزاد

اختلالات هیپ مادرزادی، مشکلاتی هستند که در مفصل هیپ نوزادان در دوران بارداری ایجاد می‌شوند. این اختلالات، باعث عدم تقارن در مفصل هیپ، عدم قرارگیری صحیح سر استخوان ران در حفره استخوان لگن، یا عدم اتصال کامل سر استخوان ران به حفره استخوان لگن شوند. این اختلالات تاثیر سونوگرافی هیپ بر سلامت نوزاد را کاملا مشخص است.

فواید و عوارض اکو قلب جنین

فواید و عوارض اکو قلب جنین

اکو قلب جنین، یک روش تصویربرداری است که جهت بررسی ساختار و عملکرد قلب جنین استفاده می‌شود. با مقایسه و بررسی فواید و عوارض اکو قلب جنین به این نتیجه خواهید رسید که فواید اکو قلب جنین بسیار بیشتر از عوارض آن است. همچنین عوارض این آزمایش تنها در موارد بسیار نادری پیش می‌آید.

ناهنجاری تنه واحد شریانی یا common trunk قلب جنین چیست

ناهنجاری تنه واحد شریانی یا common trunk قلب جنین چیست

تنه واحد شریانی یا common trunk یکی از ناهنجاری های شدید قلب جنین است که علاوه بر اختلال ساختاری قلب و عروق بزرگباید حتما آمنیو سنتز هم برایشان انجام دهیم که حداقل مطمئن باشیم که فقط قلب مشکل دارد و ناهنجاری ژنتیکی وجود ندارد.

کلمات کلیدی

اکو قلب جنین، یک روش تصویربرداری است که برای بررسی ساختار و عملکرد قلب جنین استفاده می‌شود. این روش، معمولاً بین هفته‌های 18 تا 22 بارداری انجام می‌شود. در این مطلب به نحوه انجام اکو قلب جنین می‌پردازیم.

این روش می تواند به تشخیص وجود یا عدم وجود بیماری های مادرزادی قلبی، اختلالات ضربان قلب، عملکرد قلب و ساختارهای مرتبط با قلب کمک کند.

در این روش، یک پروب کوچک به دیواره شکم مادر متصل می‌شود. امواج صوتی از پروب ارسال می‌شوند و بازتاب آن‌ها توسط قلب جنین دریافت می‌شود. این بازتاب‌ها به صورت تصاویری روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شوند.

پزشک متخصص با بررسی این تصاویر، می‌تواند ساختار و عملکرد قلب جنین را بررسی کند.

دکتر رضا گرامی بهترین متخصص اکو قلب جنین در غرب تهران با هدف بررسی عملکرد و نقایص احتمالی قلب جنین را مورد آنالیز قرار می‌دهد تا به شما اطمینان دهد قلب فرزند متولد نشده شما به بهترین شکل کار می‌کند.

مراحل و نحوه انجام اکو قلب جنین

  1. آماده سازی

قبل از انجام اکو قلب جنین، مادر باید از نظر بارداری سالم باشد. همچنین، مادر باید از مصرف داروهای خاصی که می‌توانند بر نتایج آزمایش تأثیر بگذارند، خودداری کند.

  1. وضعیت مادر

مادر باید روی یک تخت دراز بکشد و شکم او با ژل چرب می‌شود. این کار به انتقال امواج صوتی به قلب جنین کمک می‌کند.

  1. قرار دادن پروب

پزشک متخصص پروب را روی دیواره شکم مادر قرار می‌دهد و آن را به آرامی حرکت می‌دهد تا بتواند تصاویر واضحی از قلب جنین دریافت کند.

  1. بررسی تصاویر
مطلب مرتبط را بخوانید
ناهنجاری تنه واحد شریانی یا common trunk قلب جنین چیست

پزشک متخصص تصاویر را روی صفحه نمایشگر بررسی می‌کند و ساختار و عملکرد قلب جنین را ارزیابی می‌کند.

  1. پایان آزمایش

پس از اتمام آزمایش، پروب از روی شکم مادر برداشته می‌شود.

بر خلاف باور عمومی در مورد اکو قلب جنین، این روش کاملا ایمن و بدون عوارض است. با این حال، در موارد نادر، ممکن است عوارضی مانند خونریزی یا عفونت ایجاد شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی در مورد اکو قلب جنین، می‌توانید با پزشک خود صحبت کنید.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *