تعرفه و هزینه اکو قلب جنین در سال 1402

دکتر رضا گرامی برند اول اکو قلب جنین در ایران
آذر ۹, ۱۴۰۰
منتشر شده در معرفی خدمات

هزینه اکو قلب جنین چقدر است؟
تعرفه اکو قلب در سال 1402 چقدر است ؟
تعرفه سال ۱۴۰۲ اکوی قلب جنین چقدر است

هزینه اکو قلب جنین در سال 1402 چقدر است ؟


اینها سوالاتی است که بسیاری از مراجعین در زمان تماس با مرکز سونوگرافی اکو قلب جنین دکتر گرامی مطرح می کنند و شما هم احتمالا در طی سیر مراحل بارداری یا بستری برایتان سوال شده است که هزینه خدمات پزشکی مانند اکو قلب جنین چقدر می‌شود و چگونه محاسبه می‌شود.

یكی از مهم‌ترین ویژگی‌های اكوكاردیوگرافی یا همان اكو در اصطلاح عامه، قابلیت بررسی دریچه‌هاست، در حالی كه دریچه‌ها در روش‌هایی مثل آنژیوگرافی یا اسكن قلب دیده نمی‌شوند. از طرف دیگر اكوكاردیوگرافی می‌تواند اطلاعاتی درباره عروق بزرگ و مجاور قلب جتنین مثل ابتدای عروق ریوی و آئورت برای فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب جنین فراهم كند اما نباید انتظار داشت كه اكو قلب جنین همه مسائل را به‌طور شفاف بررسی كند و تمام اطلاعات لازم را در اختیار متخصص قرار دهد.

اكوكاردیوگرافی هم با محدودیت‌های خاص مواجه است. به‌طور مثال اكو توانایی بررسی عروق قلب را ندارد و بنابراین از روی اكوكاردیوگرافی نمی‌توان درباره باز یا بسته بودن یا تنگ‌شدن عروق كرونر قلب اظهارنظر قطعی كرد.
مزیت بسیار مهم اكوكاردیوگرافی قلب جنین این است كه چون از امواج صوتی استفاده می‌كند، اشعه‌ای به بدن تابیده نمی‌شود و خانم‌های باردار می‌توانند بدون نگرانی از تاثیر آن روی سلامت خود و جنین اكوكاردیوگرافی را برای خود یا قلب جنین انجام بدهند.

برای آگاهی بیشتر باید در نظر داشته باشید تجهیزات مصرفی، تعداد خدمت، آزمایشات و تست های مورد نیاز از نظر پزشک ،خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بهترین سونوگرافی برای انجام او قلب جنین قیمت دقیق را تعیین نمود. ولی میتوان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای دریافت خدمات مختلف مانند اکو قلب جنین یا اکو کاردیو گرافی جنین را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

هزینه اکو قلب حنین در سال ۱۴۰۲ با تعرفه آزاد حدودا 700 هزار تومان است. که البته در صورت دارا بودن بیمه تکمیلی این هزینه ممکن است تحت پوشش بیمه تکیلی شما قرار گرفته و یا حتی با مراجعه به بهترین مرکز اکو قلب جنین تهران و طرف قرار داد بودن این مراکز انجام اکو قلب جنین هزینه پرداختی شما بصورت نقدی بسیار کمتر باشد .

مطلب مرتبط را بخوانید
همه چیز درباره غربالگری سه ماهه دوم ( هفته 18 تا 22 ) بارداری

مطالب مرتبط

اهمیت تنوع رژیم غذایی مادران باردار

اهمیت تنوع رژیم غذایی مادران باردار

تنوع رژیم غذایی مادران باردار امری بسیار مهم برای رشد جنین و سلامت مادر است. تنوع در مصرف مواد غذایی مختلف می‌تواند به تأمین تمامی نیازهای بدن مادر و جنین کمک کند.

غذاهای ضروری برای رشد قلب جنین

غذاهای ضروری برای رشد قلب جنین

در دوران بارداری، تغذیه مناسب مادر به صورت کاملا مستقیم بر رشد و سلامت جنین تأثیرگذار است. قلب جنین یکی از اعضای حیاتی است که بسیار بیشتر نیاز به توجه و رعایت تغذیه مناسب دارد. مادران باردار باید اطلاعات لازم در مورد برخی از غذاهای ضروری برای رشد قلب جنین را بدانند. در ادامه به صورت کلی در مورد تغذیه مناسب برخی از غذاهای ضروری که برای رشد قلب جنین توصیه می‌شود توضیح می‌دهیم.

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *