تعرفه و هزینه اکو قلب جنین در سال 1401

دکتر رضا گرامی برند اول اکو قلب جنین در ایران
9 آذر 1400
منتشر شده در معرفی خدمات

هزینه اکو قلب جنین چقدر است؟
تعرفه اکو قلب در سال 1401چقدر است ؟
تعرفه سال 1401اکو قلب جنین چقدر است

هزینه اکو قلب جنین در سال 1401 چقدر است ؟


اینها سوالاتی است که بسیاری از مراجعین در زمان تماس با مرکز سونوگرافی اکو قلب جنین دکتر گرامی مطرح می کنند و شما هم احتمالا در طی سیر مراحل بارداری یا بستری برایتان سوال شده است که هزینه خدمات پزشکی مانند اکو قلب جنین چقدر می‌شود و چگونه محاسبه می‌شود.

یكی از مهم‌ترین ویژگی‌های اكوكاردیوگرافی یا همان اكو در اصطلاح عامه، قابلیت بررسی دریچه‌هاست، در حالی كه دریچه‌ها در روش‌هایی مثل آنژیوگرافی یا اسكن قلب دیده نمی‌شوند. از طرف دیگر اكوكاردیوگرافی می‌تواند اطلاعاتی درباره عروق بزرگ و مجاور قلب جتنین مثل ابتدای عروق ریوی و آئورت برای فوق تخصص اکوکاردیوگرافی قلب جنین فراهم كند اما نباید انتظار داشت كه اكو قلب جنین همه مسائل را به‌طور شفاف بررسی كند و تمام اطلاعات لازم را در اختیار متخصص قرار دهد.

اكوكاردیوگرافی هم با محدودیت‌های خاص مواجه است. به‌طور مثال اكو توانایی بررسی عروق قلب را ندارد و بنابراین از روی اكوكاردیوگرافی نمی‌توان درباره باز یا بسته بودن یا تنگ‌شدن عروق كرونر قلب اظهارنظر قطعی كرد.
مزیت بسیار مهم اكوكاردیوگرافی قلب جنین این است كه چون از امواج صوتی استفاده می‌كند، اشعه‌ای به بدن تابیده نمی‌شود و خانم‌های باردار می‌توانند بدون نگرانی از تاثیر آن روی سلامت خود و جنین اكوكاردیوگرافی را برای خود یا قلب جنین انجام بدهند.

برای آگاهی بیشتر باید در نظر داشته باشید تجهیزات مصرفی، تعداد خدمت، آزمایشات و تست های مورد نیاز از نظر پزشک ،خدمات پاراکلینیکی مثل تصویربرداری بسته به تشخیص پزشک برای هر فرد متفاوت از فرد دیگر است و نمی توان به طور قطعی قبل از مراجعه به بهترین سونوگرافی برای انجام او قلب جنین قیمت دقیق را تعیین نمود. ولی میتوان به طور تقریبی محدوده مبلغ پرداختی برای دریافت خدمات مختلف مانند اکو قلب جنین یا اکو کاردیو گرافی جنین را برای بیشتر افراد پیش بینی نمود.

هزینه اکو قلب حنین با تعرفه آزاد حدودا 700 هزار تومان است. که البته در صورت دارا بودن بیمه تکمیلی این هزینه ممکن است تحت پوشش بیمه تکیلی شما قرار گرفته و یا حتی با مراجعه به بهترین مرکز اکو قلب جنین تهران و طرف قرار داد بودن این مراکز انجام اکو قلب جنین هزینه پرداختی شما بصورت نقدی بسیار کمتر باشد .

مطلب مرتبط را بخوانید
آیا انجام سونوگرافی داپلر در بارداری ضروری است؟

مطالب مرتبط

ناهنجاری تنه واحد شریانی یا common trunk قلب جنین چیست

ناهنجاری تنه واحد شریانی یا common trunk قلب جنین چیست

تنه واحد شریانی یا common trunk یکی از ناهنجاری های شدید قلب جنین است که علاوه بر اختلال ساختاری قلب و عروق بزرگباید حتما آمنیو سنتز هم برایشان انجام دهیم که حداقل مطمئن باشیم که فقط قلب مشکل دارد و ناهنجاری ژنتیکی وجود ندارد.

کدام ناهنجاری‌  مغزی در دوران بارداری و جنینی قابل بررسی است؟

کدام ناهنجاری‌ مغزی در دوران بارداری و جنینی قابل بررسی است؟

ناهنجاری‌ کروموزومی، ریشه بسیاری از بیماری‌ها و صفات ارثی در انسان به شمار می‌آیند. ناهنجاری‌های کروموزومی اغلب باعث نقایصی هنگام تولد و بیماری‌های مادرزادی می‌شوند که ممکن است در طول زندگی فرد مشکلاتی را ایجاد کند. بررسی کاریوتایپ کروموزوم‌ها (کاریوتایپینگ) در نمونه...

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *